Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

1 Dakikada Kilo Vermenin 7 Pratik Yolu

Kilo vermeniz için uygulayacağınız bu yöntemler sadece 1 dakikanızı alacak. Ancak etkili olmasını istiyorsanız size vereceğimiz yöntemleri harfiyen yerine getirmeniz gerekecek. Bu yöntemlerle daha hızlı kalori yakacak, kilolarınızdan daha çabuk kurtulacaksınız. İşte kilo vermenizi sağlayacak 7 pratik yöntem.

Yayın Tarihi: 03.11.2023 20:40
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

1 Dakikada Kilo Vermenin 7 Pratik Yolu

Kilo vermeniz için uygulayacağınız bu yöntemler sadece 1 dakikanızı alacak. Ancak etkili olmasını istiyorsanız size vereceğimiz yöntemleri harfiyen yerine getirmeniz gerekecek.

‘’Ben zaten diyet yapıyorum bunlara gerek yok ‘’ demeyin. Bu yöntemlerle daha hızlı kalori yakacak, kilolarınızdan daha çabuk kurtulacaksınız. İşte kilo vermenizi sağlayacak 7 pratik yöntem:

1. İçeceklerinize maden suyu katın

Yemeklerde veya gün içerisinde içtiğiniz soğuk içeceklerin içerisine maden suyu karıştırın. Bu durumda içeceğinizin yarısını kullanmış olacaksınız. Böylelikle alacağınız kalori miktarını da en aza indirmiş olacaksınız.

2. Sabit telefonlar kullanmayın

Evinizde bulunan sabit telefonları kaldırıp atın. Onun yerine telsiz telefonlar kullanmaya özen gösterin. Çamaşır yıkayın, masayı toplayın, yerleri silin, çiçekleri sulayın…Yapacağınız bu aktivitelerin tümü, toplamda 255 kalori yakmanızı sağlayacaktır.

3. Sakız çiğneyin

Tatlandırıcısız sakız çiğnemek, metabolizma hızını %20 oranında arttırıyor. Böylelikle de kilo vermenize yardımcı oluyor.

4. Yürüyüşe çıkmadan önce yeşil çay tüketin

Yeşil çayın yağ yakımına yardımcı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Yürüyüşten önce yeşil çay içmek yağ yakımınızı büyük ölçüde hızlandıracaktır.

5. Kan testi yaptırın

Yaklaşık 12 kadından birinin tiroid bezleri yeterince iyi çalışmıyor ve bu da metabolizmayı yavaşlatan etkenlerden. Kan testi yaptırarak tiroid bezlerinizi kontrol ettirin.

6. Yağları sprey şişelerine koyun

Aldığınız yağları sprey şişelerinin içerisine koyun. Salata ve yemeklere püskürterek ekleyin. Bu durumun sonucunda yağı daha az tüketeceksiniz.

7. Yemek yerken aynaya bakın

Yemek yerken aynaya bakmak iştahınızı azaltacaktır. Yemek yeme potansiyelinizi %30 olumsuz etkileyecektir.