Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

3 Adımda Nasıl Kolay Bir Şekilde Tırnak Bakımı Yapılabilir?

Tırnak bakımı yaparken, tırnakları kesmek, törpülemek ve kütikül temizlemek önemlidir. Bu 3 adımı düzenli olarak yaparak tırnaklarınızın bakımlı ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Yayın Tarihi: 02.11.2023 21:24
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

3 Adımda Nasıl Kolay Bir Şekilde Tırnak Bakımı Yapılabilir?

Tırnak Kesme

Tırnaklarınızın bakımının temeli tırnaklarınızı kesmenizden oluşur. Eğer tırnaklarınızın çatlamadan kesilmesini istiyorsanız, öncelikle sıcak suyun altında biraz bekletmelisiniz. Tırnaklarınızı bu şekilde rahatlıkla kesebilirsiniz. Tırnaklarınızın kesim modeli olarak kafanızda bir şey yoksa, en doğrusu oval şekilde kesmek olacaktır. Böylece tırnaklarınız daha bakımlı olacak ve ojenizi çok daha rahat sürebileceksiniz. Tırnaklarınızı kestikten sonra mutlaka ellerinizi yıkamalı, kalan tırnak parçalarından kurtulmalısınız. Ardından vazelin kullanarak ellerinizi nemlendirebilirsiniz.

Törpüleme

Sürdüğünüz vazelin, ellerinizi iyice yumuşattıktan sonra, törpüleme işleminize geçebilirsiniz. Törpüleme işlemi yaparken, tırnaklarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Kütikül Temizleme

Aslında kütikülü temizlemek çok iyi değildir. Çünkü kütikül, tırnaklarımızı korumak için vardır. Ama görüntüsünden çok rahatsız oluyorsanız, önce tırnaklarınızı nemlendirici yardımıyla temizleyin, daha sonra kütikülleri temizlemeye başlayın. Kütikül temizleyici kremlerden de satın alarak çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Bu kolay 3 adım sizin tırnağınız için mükemmel bakım olacaktır. Düzenli yaptığınızda mutlaka etkisini görebileceksiniz. Ayrıca ellerinize krem uygularken, mutlaka tırnaklarınıza ayrı bir hassasiyet gösterin. Ellerinizi ve tırnaklarınızı kuru bırakmamaya çalışın. Bakımları her hafta yapın.