Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

5 Bin TL'lik Emekli İkramiyesi 15 Kasım'a Kadar Hesaplarda!

Bakan Vedat Işıkhan, emekli olup fiilen çalışmaya devam eden emekliler hariç olacak şekilde tüm emeklilere verilecek 5 bin TL'lik ikramiyenin ödenme tarihi ile ilgili soruyu cevapladı. Bakan Işıkhan, konuya ilişkin olarak 'Ödemeler, Kasım’ın 15’ini geçmeyecek gibi duruyor' ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 01.11.2023 15:25
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

5 Bin TL'lik Emekli İkramiyesi 15 Kasım'a Kadar Hesaplarda!

SON DAKİKA: Bakan Işıkhan'dan Emeklilere Müjde!

Milyonlarca emekli dört gözle bu ay hesaplara yatacağı açıklanan 5 bin TL'lik ikramiyeyi bekliyor. Bakan Vedat Işıkhan, 5 bin TL emekli ikramiyesi için tarihi açıkladı. İşte detaylar...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bakan Vedat Işıkhan, çalışmayan emeklilere verilecek 5 bin Türk Lirası ikramiye ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu.

Emeklilerin dört gözle beklediği 5 bin TL'lik ikramiyenin hesaplara yatırılacağı tarih de belli oldu. 5 BİN TL EMEKLİ İKRAMİYESİ BU TARİHTE HESAPLARDA

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli olup fiilen çalışmaya devam eden emekliler hariç olacak şekilde tüm emeklilere verilecek 5 bin TL'lik ikramiyenin ödenme tarihi ile ilgili soruyu cevapladı. Bakan Işıkhan, konuya ilişkin olarak 'Ödemeler, Kasım’ın 15’ini geçmeyecek gibi duruyor' ifadelerini kullandı.

5 BİN TL EMEKLİ İKRAMİYESİNİ KİMLER ALACAK?

Emeklilere verilecek 5 bin TL'lik ikramiyeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Kabine toplantısının ardından duyurmuştu. Söz konusu emekli ikramiyesinden çalışmaya devam eden emekliler faydalanamayacak. Ayrıca, söz konusu ödemeden faydalanamayacak diğer kişiler de şu şekilde açıklandı:

  • Yaşlılık (65 yaş) aylığı alan vatandaşlar
  • Milli sporcular
  • Evde bakım yardımı alan vatandaşlar

Ayrıca, aktarılan detaylara göre; dul ve yetim maaşı alan vatandaşlar da 5 bin TL ikramiyeden faydalanabilecek. Bu maaşları alanlara ikramiyeler hisseleri oranında yatacak. Öyle ki, vefat eden sigortalının eşi yüzde 50 oranında ödeme alıyorsa ikramiyesi 2 bin 500 TL olarak ödenecek. Veya yüzde 75 oranında ödeme alıyorsa ikramiyesi 3 bin 500 TL şeklinde olacak. Ölüm maaşı alan çocuklar da yüzde 25 oranına denk gelen 1.250 TL tutarında ikramiye ödemesi alacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Milyonlarca emekli, Ekim ayında maaşlarına ara zam bekliyordu. Ancak Kabine toplantısında 5 bin TL ikramiye verilmesi kararı alındı, maaşlarla ilgili bir düzenlemeye gidilmedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 bin lira ikramiye verileceğini duyurduğu açıklamasında, 'Yılbaşında emeklilerimizin durumunu tekrar gözden geçirip her türlü fedakarlığı sergileyeceğiz' demiş ve bu kararın hayırlı olmasını dilemişti.