Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Cathie Wood: Bitcoin'i Enflasyona ve Deflasyona Karşı Bir Hedge Olarak Görüyor

Cathie Wood, önümüzdeki on yıl içinde deflasyon olasılığına karşı korunmak için altın ya da nakit yerine Bitcoin'e odaklanacağını söyledi. Wood, kripto para piyasasında ETF onaylarından faydalanmak için en iyi konumda olan piyasa aktörleri arasında yer alıyor.

Yayın Tarihi: 03.11.2023 16:05
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

Cathie Wood: Bitcoin'i Enflasyona ve Deflasyona Karşı Bir Hedge Olarak Görüyor

Cathie Wood: Bitcoin'i Enflasyona ve Deflasyona Karşı Bir Hedge Olarak Görüyor

Cathie Wood, önümüzdeki on yıl içinde deflasyon olasılığına karşı korunmak için altın ya da nakit yerine Bitcoin'e odaklanacağını söyledi. Bloomberg'in Merryn Talks Money podcast'inde, üç varlık sınıfından hangisini 10 yıl boyunca elinde tutmayı tercih edeceğine ilişkin bir soruya yanıt olarak Wood şunları söyledi: Bitcoin, kesinlikle. Bitcoin hem enflasyona hem de deflasyona karşı bir hedge çünkü karşı taraf riski yok ve kurumlar neredeyse hiç dahil olmuyor. Bu bir dijital altın dedi.

Wood, kripto para konusunda en iyimser seslerden biri olarak biliniyor. Wood, daha önce Bitcoin fiyatının önümüzdeki on yıl içinde 1 milyon doları aşacağını öngörmüştü. Wood, kripto para piyasasında ETF onaylarından faydalanmak için en iyi konumda olan piyasa aktörleri arasında yer alıyor. Wood'un firması 21Shares Bitcoin ETF'si için başvuruda bulunurken, Grayscale Bitcoin Trust'a da yatırım yaptı.

Wood podcast'te yapay zeka ve Bitcoin arasında bir yakınsama beklediğini de söyledi. Wood'a göre bu, küresel olarak mikro görevleri ve şu anda hayal bile edemeyeceğimiz bir şekilde iş bölümünü mümkün kılacak.