Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KeyVac Aşı Üretim Merkezi'ni Açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KeyVac Aşı Üretim Merkezi Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Hepatit A aşısını üreten 4. ülke olacağını belirtti. Ayrıca, salgına karşı etkisi tescillenen tüm aşıları vatandaşlara ücretsiz sunduklarını ve ekonomide destek paketleriyle iş dünyası ve çalışanların yanında olduklarını ifade etti.

Yayın Tarihi: 31.10.2023 14:55
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KeyVac Aşı Üretim Merkezi'ni Açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KeyVac Aşı Üretim Merkezi'ni Açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KeyVac Aşı Üretim Merkezi Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  • Daha çok yurt dışından tedarik edilen Hepatit A aşısı artık ülkemizde üretilecek. Böylece Türkiye bu aşıyı en üst standartta üreten 4. ülke olacak.
  • Hiçbir vatandaşımızı sahipsiz bırakmadık. Tüm insanlarımıza birinci sınıf sağlık hizmeti sağladık.
  • Kendi yerli aşımızla birlikte salgına karşı etkisi tescillenen tüm aşıları vatandaşlarımıza ücretsiz olarak sunduk.
  • Ekonomide de farklı destek paketleriyle iş dünyamız ve çalışanlarımızın yanında olduk.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Alagöz Holdingi ve Yönetim Kurulu Başkanı'nı şahsım adına tebrik ediyorum. Burada çalışan, çalışacak olan kardeşlerime başarılar diliyorum.

Ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan her şirkete olduğu gibi Alagöz Holding'e de desteğimizi de veriyoruz. Tesis inşallah kendi alanında önemli bir boşluğu dolduracak. Toplam 29.500 metrekare fabrika sahası ile aşıları ile öncü rol üstlenecektir.

KORONA DÖNEMİNDE BİRİNCİ SINIF SAĞLIK HİZMETİ SAĞLADIK

Korona döneminde yaşananlar bize aşı kapasitesinin ne kadar kritik olduğunu göstermiştir. Türkiye bu süreci başarılı şekilde yönetmiştir. Güçlü altyapımız ile birinci sınıf sağlık hizmeti sağladık. Tüm aşıları vatandaşımıza ücretsiz sunduk. Ekonomide de iş insanlarımızın ve vatandaşımızın yanında durduk. Sert adımlar atmaktan uzak durduk.

HEPATİT A AŞISI ARTIK ÜLKEMİZDE DE ÜRETİLECEK

Diğer ülkelere tıbbi malzeme yardımı ile insanlık görevimizi yerine getirdik. Bu başarıda katkısı olan sağlık görevlilerimize başta olmak üzere kurumlarımızı, şirketlerimizi tebrik ediyorum.

Hepatit A aşısı, Hepatit A hastalığının önlenmesinde kullanılan bir aşıdır. Sağlık Bakanlığımız tarafından ücretsiz olarak her çocuğa 2 doz uygulanıyor. Hepatit A aşısı artık dünya standartlarında da ülkemizde de üretilecek. Türkiye bu aşıyı üreten 4. ülke olacaktır.

Yurt dışına bağımlılığımız azalacaktır. Ülkemiz ileri teknoloji ve insan kaynağına kavuşacaktır. Fabrikanın bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum.

Aklını, vizyonunu Türkiye yüzyılı emrine veren siz kardeşlerimi tebrik ediyorum. Bugüne kadar yatırımları ile, üretimi ile Türkiye'yi büyütme davasına destek olanlara teşekkür ediyorum.