Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

İş Kuracak Gençlere Faizsiz ve 2 Yıl Geri Ödemesiz 150 Bin TL Verilecek

Kendi işini kurmak isteyen gençlere faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL kredi verileceği açıklandı. Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla verilecek kredi ile gençler işlerini kuracak ve istihdama katkı sağlayacak. Başvurular e-devlet üzerinden yapılacak ve konu kabinede görüşülecek.

Yayın Tarihi: 01.11.2023 11:35
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

İş Kuracak Gençlere Faizsiz ve 2 Yıl Geri Ödemesiz 150 Bin TL Verilecek

İş Kuracak Gençlere Faizsiz ve 2 Yıl Geri Ödemesiz 150 Bin TL Verilecek

Kendi işini kurmak isteyen gençleri ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Geçtiğimiz hafta gelen açıklamada Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla gençlere faizsiz kredi verileceği açıklandı. Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla gençlere verilecek 48 ay vadeli faizsiz krediye baktığımızda ödemelerin 2 sene boyunca yapılmayacağı, 2 seneden sonra ödemelerin başlayacağı ve faizsiz şekilde bankaya geri ödeneceği bildirildi. Faizsiz şekilde verilecek kredi ile birçok genç, kendi işini kuracak. İşini kurması ve 2 senede işini oturtarak belirli bir gelir elde ettikten sonra geri ödemeler başlayacak. Bu şekilde hem gençlere iş kurma hayallerini hayata geçecek hem de kurdukları işlerde en az 1-2 personel çalıştırarak istihdama katkı sağlayacak. Ülke ekonomisi için oldukça önemli olan bu projenin hayata geçmesini sabırsızlıkla bekleyen gençler, bankanın kurulmasından sonra başvurularını yapabilecek.

BAŞVURULAR E DEVLET ÜZERİNDEN BAŞLAYACAK

Söz konusu iş kurma kredi için başvurular internet üzerinden başlayacak. Gençler, e devlet kapısı üzerinden kurmak istedikleri iş projesini bankaya iletecek ve değerlendirme sürecinden sonra belirlenen kişilere faizsiz kredi kullandırılacak.

KABİNEDE GÖRÜŞÜLECEK

Söz konusu düzenleme kabinede ele alınacak. Kabineden sonra konu ile ilgili açıklama bekleniyor. Açıklamadan bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin