Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Kamu İhale Kurumu Memur Alımı İlanı

Kamu İhale Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere memur alımı ilanı yayımlandı. Yapılacak Giriş sınavı ile KİK bünyesine Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. Adaylardan Aranan başvuru şartları ve kontenjan bilgisi haberin devamında.

Yayın Tarihi: 01.11.2023 13:11
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

Kamu İhale Kurumu Memur Alımı İlanı

Kamu İhale Kurumu Memur Alımı İlanı

Kamu İhale Kurumu memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilana göre Kamu İhale Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere memur alımı ilanı yayımlandı. Yapılacak Giriş sınavı ile KİK bünyesine Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. Adaylardan Aranan başvuru şartları ve kontenjan bilgisi haberin devamında.

KİK Memur Alımı Kontenjan Detayları Nedir?

Kamu İhale Kurumu 15 kişilik boş kadro ile Genel İdare Hizmetleri sınıfında olmak üzere 3 farklı grupta; 4 Kişi Hukuk Fakültesi, 4 Kişi İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, 7 Kişi İnşaat Mühendisliği, alanlarında memur alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Kamu İhale Kurumu memur alımı için adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda özel olarak ise, KPSS, Eğitim ve Yaş şartı aranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının tabloda belirtilen fakülte / bölümlerinin birinden mezun olmuş olmak.

KPSS Şartı Nedir?

2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS'den A Grubu puan türüne göre yukarıdaki tabloda belirtilen KPSS puan türlerinden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı nedir?

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1988 tarihinde ve bu tarihten sonra doğmuş olanlar).

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

KİK Memur alımı için adaylar başvurularını Kasım ayı içerisinde gerçekleştirecek. Buna göre sadece İnternet üzerinde yapılacak başvurular kabul edilecektir.

Başvuru Tarihleri: 6 - 17 Kasım 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr