Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Kültür Turizm Bakanlığı Memur Alımı Açıklandı! Başvuru Ekranı Açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü tarafından yeni kamu personeli alımları kapsamında 8 sözleşmeli personel alım ilanı bugün açıklandı. Başvurular ve tüm süreci hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı süreci nasıl olacak?

Yayın Tarihi: 01.11.2023 15:33
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

Kültür Turizm Bakanlığı Memur Alımı Açıklandı! Başvuru Ekranı Açıldı

Kültür Turizm Bakanlığı Memur Alımı Açıklandı! Başvuru Ekranı Açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı “DÖSİM” için yeni memur alımları açıklandı. Bakanlık bünyesinde yeni kadrolara atama yapılacak. Başvurular ve tüm süreci hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü tarafından yeni kamu personeli alımları kapsamında 8 sözleşmeli personel alım ilanı bugün açıklandı. Merkez Müdürlüğümüz teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/B maddesine göre 8 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. İşte tüm detaylar.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk Vatandaşı olmak, son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, KPSSP3 puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almak gerekiyor.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

3 Mimar alımı için mimarlık bölümünden mezun olmak '1 Ankara, 2 İstanbul'. 1 İnşaat Mühendisi alımı için İnşaat Mühendisliği lisans mezunu olmak '1 Ankara'. 1 Elektrik Elektronik Mühendisi alımı için Elektrik Elektronik Mühendisliği lisans mezunu olmak '1 Ankara'. 1 Bilgisayar Mühendisi alımı için Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olmak '1 Ankara'. 1 MAKİNE Mühendisi alımı için Makine Mühendisliği lisans mezunu olmak '1 Ankara'. 1 Şehir Plancısı alımı için Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerinde bulunan Şehir ve Bölge Planlama lisans mezunu olmak '1 Ankara'.

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı süreci nasıl olacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımları için başvurular elektronik ortamda 30 Ekim 2023 günü başlayacak ve 13 Kasım 2023 saat 18.00’da sona erecektir. Başvurmak isteyen adaylar, e-Devlet üzerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı- Kariyer Kapısı Kamu -İşe Alım ve Kariyer Kapısı internet adresinden olacak.