Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Meral Kurtuluş: Öldüğü Sanılan Usta Oyuncu Hala Hayatta

Türk sinemasının önemli yüzlerinden Meral Kurtuluş'un 2008 yılında vefat ettiği biliniyordu. Fakat gerçek farklı çıktı. Yeşilçam'ın usta oyuncusunun sevenlerine seslendiği videodaki son hali ise görenleri hayrete düşürdü. Kendisi gibi oyuncu olan ve siyah beyaz filmlerin bilinen yüzlerinden biri olan Cevat Kurtuluş'un eşi Meral Kurtuluş, 2008 yılında vefat haberleri ile gündeme gelmişti. Çok uzun yıllardır ekranlardan uzak yaşayan duayen sanatçının yaşadığı ortaya çıktı. Oldukça yaşlanan ve değişen Kurtuluş'un son hali ise görenleri epey üzdü. Paylaşılan bir videoda 'Beni öldü biliyorlar ama ben yaşıyorum. Beni unuttular' diyen Meral Kurtuluş hatırlanmak istediğini belirtiyor. Usta oyuncunun değişimini görenler ise gözlerine inanamıyor. Kurtuluş'un son hali için kullanıcılardan 'Meral hanım öldünüz sanıyorduk', 'Vefasızlık çok kötü', 'Meral hanıma sahip çıkalım', 'Nasıl değişmişsiniz' gibi yorumlar geliyor. 1935 Kosova doğumlu olan Meral Kurtuluş, 1950 de Türkiye'ye yerleşmiş, 1959'da

Yayın Tarihi: 03.11.2023 12:49
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

Meral Kurtuluş: Öldüğü Sanılan Usta Oyuncu Hala Hayatta

Türk Sinemasının Unutulmaz İsmi Meral Kurtuluş

Türk sinemasının önemli yüzlerinden Meral Kurtuluş'un 2008 yılında vefat ettiği biliniyordu. Fakat gerçek farklı çıktı. Yeşilçam'ın usta oyuncusunun sevenlerine seslendiği videodaki son hali ise görenleri hayrete düşürdü.

Öldüğü Sanılan Meral Kurtuluş Hala Hayatta

Kendisi gibi oyuncu olan ve siyah beyaz filmlerin bilinen yüzlerinden biri olan Cevat Kurtuluş'un eşi Meral Kurtuluş, 2008 yılında vefat haberleri ile gündeme gelmişti. Çok uzun yıllardır ekranlardan uzak yaşayan duayen sanatçının yaşadığı ortaya çıktı. Oldukça yaşlanan ve değişen Kurtuluş'un son hali ise görenleri epey üzdü. Paylaşılan bir videoda 'Beni öldü biliyorlar ama ben yaşıyorum. Beni unuttular' diyen Meral Kurtuluş hatırlanmak istediğini belirtiyor.

Meral Kurtuluş'un Değişimi Herkesi Şaşırttı

Usta oyuncunun değişimini görenler ise gözlerine inanamıyor. Kurtuluş'un son hali için kullanıcılardan 'Meral hanım öldünüz sanıyorduk', 'Vefasızlık çok kötü', 'Meral hanıma sahip çıkalım', 'Nasıl değişmişsiniz' gibi yorumlar geliyor.

Meral Kurtuluş'un Hayatı

1935 Kosova doğumlu olan Meral Kurtuluş, 1950'de Türkiye'ye yerleşmiş ve 1959'da Cevat Kurtuluş ile evlenmiştir. 1960'ta bilinen ilk filmi 'Ayşecik ile (Polis Ahmet'in Karısı)' sinemada görünmeye başlamış ve yaklaşık 100 filmde yan oyuncu olarak rol almıştır. İnternet sayfalarında 2008 yılında vefat ettiği yazsa da usta oyuncu Meral Kurtuluş hala hayattadır.