Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

MasterChef'ten elenen isim

MasterChef'te eleme adayı olan 7 yarışmacı iki aşamalı turda, elenmemek için mutfakta sınav verdi. Tadım yapan şefler, ilk etabın kazananlarını ve kaybedenlerini açıkladı. Bu turda en yaratıcı ve lezzetli tabağı yaparak eleme potasından çıkan isimler; Cemre, Esra ve Tahsin oldu. İkinci turda ise Mehmet Şef'in ''Denizden Kelebek Etkisi'' tabağını rakiplerinden daha başarısız yaparak elenen isim 2022 şampiyonu Metin oldu.

Yayın Tarihi: 30.10.2023 19:02
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

MasterChef'ten elenen isim

MasterChef'ten elenen isim

Yarışmanın 29 Ekim Pazar akşamı ekranlara gelen 133. bölümünde netlik kazandı. Tv8 ekranlarında sevenleri ile buluşan MasterChef'te eleme adayı olan 7 yarışmacı iki aşamalı turda, elenmemek için mutfakta sınav verdi. Tadım yapan şefler, ilk etabın kazananlarını ve kaybedenlerini açıkladı. Bu turda en yaratıcı ve lezzetli tabağı yaparak eleme potasından çıkan isimler; Cemre, Esra ve Tahsin oldu. İkinci turda ise Mehmet Şef'in ''Denizden Kelebek Etkisi'' tabağını rakiplerinden daha başarısız yaparak elenen isim 2022 şampiyonu Metin oldu.

16. haftayı geride bırakan MasterChef'te potaya yer alan isimler bu hafta, Tahsin, Tanya, Esra, Batuhan, Metin, Cemre ve Barbaros oldu. Şefler ilk turda potaya giren 7 yarışmacıdan Cumhuriyet'in 100. yılına özel tabak istedi. Türk bayrağı görselli tabak için süre ise 45 dakika oldu. Danilo, Somer ve Mehmet Şef'in verdikleri süre sonunda yarışmacılar oldukça farklı yemekler ortaya çıkardı. Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonrası ilk tur sonunda yukarı çıkan isimler; Cemre, Esra ve Tahsin oldu. Eleme turu final etabına Tanya, Metin, Barbaros ve Batuhan kaldı. Şefler bu turda yarışmacılardan Mehmet Şef'in ''Denizden Kelebek Etkisi'' tabağını istedi. Verilen süre ile beraber yarışmacılar en iyi tabağı çıkarmak için zamanla yarıştı. Heyecanlı ve gergin geçen turun sonunda sürenin bitmesiyle birlikte yarışmacılar tabaklarını şeflere sundu. Tadım yapan şefler oy birliği ile final eleme etabından geçen ilk yarışmacılar Barbaros ve Batuhan oldu. Gecenin sonunda ise MasterChef All Star'dan elenen isim Metin oldu. 2022 şampiyonu olan Metin'in vedası herkesi şoke etti. Metin şunları söyledi; Bazen bir hata sürükler, devamını getirir. Yapacak birşey yok. 2018'de de aynısı oldu, en iyi şef seçildik gittim yurt dışına. Giderken şefim bana dedi ki 'git gez gel' dedi. Zoruma gitti. Bende birşey koptuğunda geri gelmiyor. Vücut gitse de beni tutuyor. Dışarıda bana çok kızacak bazı insanlar. Bazen kaybetmek de kazanmak, ben bunu öğreneli bayağı oldu. Olabildiğince değişmemeye çalıştım, değişmedim de. Beni bu günlere böyle verdiğim kararlar getirdi. Bazen bir hata daha fazlasına mal olur. Dikkatli olmam gerekiyordu, olmadım. Devamı geldi. Haftanın mavi takım kaptanı hangi yarışmacı olacak? İşte yeni bölüm tanıtımı...