Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Ünlü Sunucu Metin Uca Trafik Kazası Geçirdi

Ünlü televizyon programcısı ve sunucusu Metin Uca trafik kazası geçirdiğini duyurdu. Hastanede tedavi altına alınan Uca'nın sağlık durumuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Yayın Tarihi: 03.11.2023 23:45
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

Ünlü Sunucu Metin Uca Trafik Kazası Geçirdi

Ünlü Sunucu Metin Uca Trafik Kazası Geçirdi

Ünlü televizyon programcısı ve sunucusu Metin Uca trafik kazası geçirdiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Uca, şu ifadeleri kullandı: “Sevgili dostlarımız Bursa’da bir etkinlik için menajerim sevgili Kubra KB ile çıktığımız yolda Dilovası oksijen çıkışında kendimden geçmem sonucu ağaca vurarak durabildim. Hastanede ilk yapılan tetkikte boyun şah damarımın her ikisinin de tıkalı olduğu ve onun yarattığı durum nedeniyle kazanın ortaya çıktığını öğrendim. Kartal Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakım İnme Merkezi’nde bir hafta boyunca tedavi altında olacağım… Pıhtıların eritilmesi ve tıkanıklığın giderilmesine çalışılacak. İlginiz için teşekkürler. Hızla iyileşip aranıza döneceğim.”

Metin Uca Kimdir?

Metin Uca 13 Kasım 1961 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Metin Uca kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri almıştır. Metin Uca 1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavı ile muhabirlik yapmaya başlamıştır. TRT, Kanal D, Show TV, ATV ve Star TV kanallarında muhabirlik ve programcılık yapmıştır. Metin Uca, Star TV’de yayınlanan “Passaparola” isimli yarışma programıyla büyük bir üne kavuşmuştur. Ayrıca tek kişilik gösterilere de çıkan Uca, seslendirme sanatçısı olarak da çalışmaktadır. Metin Uca’nın kaleme aldığı 3 kitap bulunmaktadır.