Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

ABD Başkanı Joe Biden, Yapay Zeka Güvenliği İçin Yeni Standartlar Getiriyor

ABD Başkanı Joe Biden'ın emriyle hazırlanan kararname, yapay zeka güvenliği için yeni standartlar getiriyor. Yapay zeka sistemleri geliştiren şirketlerin güvenlik testi sonuçlarını ve diğer kritik bilgileri hükümetle paylaşması zorunlu hale getiriliyor. Kurumlar güvenlik testleri için standartlar belirlemeli ve siber güvenlik risklerini ele almalı. Yapay zekayla oluşturulan içeriğin tespit edilmesi ve doğrulanması için yeni kurallar getiriliyor. Ayrıca, yazılımlardaki güvenlik açıklarını bulmak ve düzeltmek için gelişmiş bir siber güvenlik programı oluşturulması hedefleniyor.

Yayın Tarihi: 30.10.2023 18:08
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

ABD Başkanı Joe Biden, Yapay Zeka Güvenliği İçin Yeni Standartlar Getiriyor

Beyaz Saray'dan Yapılan Açıklamaya Göre

ABD Başkanı Joe Biden'ın emriyle hazırlanan kararname, yapay zeka güvenliği için yeni standartlar getiriyor. ABD'lileri yapay zeka sistemlerinin potansiyel risklerinden korumak için hazırlandığı belirtilen kararname, yapay zeka sistemleri geliştiren şirketlerin güvenlik testi sonuçlarını ve diğer kritik bilgileri hükümetle paylaşmasını zorunlu kılıyor.

Kararname kapsamında, kurumların güvenlik testleri için standartlar belirlemesi ve siber güvenlik risklerini ele alması gerekiyor. Kişilerin dolandırıcılıktan korunması amacıyla, yapay zekayla oluşturulan içeriğin tespit edilmesi ve doğrulanması için yeni kurallar getiriliyor. Bu kapsamda, yazılımlardaki güvenlik açıklarını bulmak ve düzeltmek için gelişmiş bir siber güvenlik programının oluşturulması da hedefleniyor.