Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Altay'da Alacak Problemleri Çözülüyor: Björkander, Naderi ve Paixao İle Anlaşma Sağlanıyor

Altay'da alacak problemleri çözülüyor ve Björkander, Naderi ve Paixao ile anlaşma sağlanıyor. Ayhan Dündar kaynak oluşturuyor ve alacak probleminin kısa zamanda çözüleceği kaydediliyor.

Yayın Tarihi: 14.06.2023 12:42
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

Altay'da Alacak Problemleri Çözülüyor: Björkander, Naderi ve Paixao İle Anlaşma Sağlanıyor

Altay'da Alacak Problemleri Çözülüyor

Siyah-beyazlılarda İsveçli stoper Eric Björkander ile İranlı sol bek Mohammad Naderi'nin 3 aylık alacaklarının bulunduğu ve FIFA'ya başvurdukları daha önce gündeme gelirken, yönetimin ise problemi çözeceği kaydedildi. Serbest kalma hakkı kazanan Björkander ve Naderi ile görüşen Dündar'ın futbolculara güven aşıladığı ve ortamın yumuşadığı kaydedildi.

Yeni sezonda da kadroyu korumak isteyen teknik direktör Tuna Üzümcü'nün raporu doğrultusunda Björkander ve Naderi'nin yeniden Altay'la anlaşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Altay'ın gol kralı unvanlı golcüsü Marco Paxiao'nun da alacaklarının olduğu ifade edildi.

Paixao Altay'da Kalıyor

Marco Paixao, alacakları için FIFA’ya başvurarak 10 Haziran’da serbest kalma hakkını elde etti. Altay’la normalde 1 sene daha sözleşmesi bulunan 37 yaşındaki Portekizli golcüyle görüşen yönetimin, Paixao’ya güvence verdiği belirtildi.

Son 5 yıldır Altay forması giyen, bu süreçte 1’inci Lig’de 4 kez gol kralı olarak tarihe geçen deneyimli futbolcunun da kulüpte mutlu olduğu ve 1 senede daha siyah-beyazlı formayı giyeceği kaydedildi.

Ayhan Dündar Kaynak Oluşturuyor

İzmir temsilcisinde 5 Haziran’da gerçekleşen olağan genel kurulun ardından yeniden başkan seçilen Ayhan Dündar’ın takımda kalacak futbolcular için kaynak oluşturmaya başladığı ve alacak probleminin kısa zamanda çözüleceği kaydedildi. Altay, transfer döneminde genç futbolcuların satışından gelecek paralara ve altyapısından çıkan Cenk Özkaçar’ın Lyon’dan Valencia’ya resmen transfer olmasından alacağı paya da güveniyor.

Paixao’nun parasının kısa süre içinde yatırılacağı öğrenildi. Altay tarihine adını yazdıran Paixao, 1’inci Lig’de toplam 4 kez gol kralı olarak kırılması güç bir rekora imza attı.