Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Beşiktaş Başkanlık Seçimi Öncesi Sergen Yalçın İddiası

Beşiktaş başkanlık seçimi öncesi Emre Kocadağ ve Hasan Arat'ın teknik direktör olarak Sergen Yalçın'ı getirmek istediği ortaya çıktı. Sergen Yalçın'ın teknik ekibiyle birlikte çalışmalara başladığı ve transfer sürecini yürüteceği ifade edildi.

Yayın Tarihi: 02.11.2023 14:48
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

Beşiktaş Başkanlık Seçimi Öncesi Sergen Yalçın İddiası

Çoğunluk aranmaksızın 3 Aralık'ta gerçekleştirilecek Beşiktaş'ta başkanlık seçimi öncesi nefesler tutulmuş durumda.

Emre Kocadağ ve Hasan Arat'ın kesin olarak aday olacağı bekleniyor. Bu iki adayın da teknik direktör seçimi şimdiden belli. Emre Kocadağ ve Hasan Arat'ın başkan olması halinde yapacağı ilk hamlenin göreve Sergen Yalçın'ı getirmek olduğu öğrenildi. Sergen Yalçın ile temas kuran iki başkan adayı tecrübeli çalıştırıcıdan olumlu yanıt aldı. Sergen Yalçın'ın teknik ekibiyle birlikte çalışmalara başladığı ve Beşiktaş'ı analiz ettiği ifade edildi.

Seçimli Beşiktaş Kongresi İçin Geri Sayım Sürerken Teknik Direktör Kim Olacak?

Çoğunluk aranmaksızın 3 Aralık'ta gerçekleştirilecek seçimli Beşiktaş kongresi için geri sayım sürerken, başkan adaylarının kozları da belli olmaya başladı. En çok merak edilen konu, futbol takımında yeni teknik direktörün kim olacağı. Emre Kocadağ da Hasan Arat da henüz adaylıklarını resmen açıklamış değil. Ancak kulislerden sızan bilgilere göre iki muhtemel adayın da teknik direktörlük koltuğuna oturtmak istediği isim aynı: Sergen Yalçın.

Kocadağ'ın Transfer Planı

2020-21 sezonunda şampiyonluk yaşayan Sergen Yalçın'a Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nin anahtarını vermeyi planlayan Kocadağ'ın, deneyimli teknik adam ile birlikte transfer sürecini yürütmeyi planladığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre; devre arası transfer döneminde de takıma yıldız isimler kazandırmayı planlayan Kocadağ en az 3 yıldız ismin transferi için yaklaşık 20 milyon Euro'yu gözden çıkardı ve bunun için gerekli kaynağı da buldu.