Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Hamas Lideri İsmail Heniyye, İsrailli Esirlerin Müzakereleri İçin Ateşkes Talep Ediyor

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, İsrail ordusunun bombardımanını yoğunlaştırdığı Gazze Şeridi'ndeki İsrailli esirlere ilişkin müzakerelerin başlaması için bir ateşkes sağlanması gerektiğini belirtti. Hamas lideri İsmail Haniye, İsrail-Filistin savaşında İsrail'i destekleyenlerin, 'tarihin yanlış tarafını seçtiklerini' söyledi ve ABD'ye Netanyahu'ya destek vermemesi yönünde çağrı yaptı.

Yayın Tarihi: 01.11.2023 19:56
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

Hamas Lideri İsmail Heniyye, İsrailli Esirlerin Müzakereleri İçin Ateşkes Talep Ediyor

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, İsrail ordusunun bombardımanını yoğunlaştırdığı Gazze Şeridi'ndeki İsrailli esirlere ilişkin müzakerelerin başlaması için bir ateşkes sağlanması gerektiğini belirtti.

Hamas tarafından yayınlanan görüntülü mesajında Heniyye, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde İsrailli esirlerin, İsrail ordusunun yoğun bombardımanları nedeniyle Filistinlilerin maruz kaldığı 'yıkım ve ölüm ile yüzleştiğini' söyledi.

Heniyye, Gazze Şeridi'ndeki İsrailli esirlere ilişkin müzakerelerin başlaması için bir ateşkes sağlanması gerektiğini aracılara ilettiklerini aktardı.

Aracılara 'katliamın durması gerektiğini anlattıklarını' vurgulayan Heniyye, özellikle Batı ülkelerindeki halklara Filistin'e destek protestolarına devam etmeleri ve karar alıcılar üzerinde baskı kurmaları çağrısında bulundu.

Heniyye, ablukanın sıkılaştırıldığı Gazze Şeridi'nin Mısır ile arasındaki Refah Sınır Kapısı'nın iki yönlü faaliyetlerine devam etmesi gerektiğini belirtti.

Hamas lideri İsmail Haniye, İsrail-Filistin savaşında İsrail'i destekleyenlerin, 'tarihin yanlış tarafını seçtiklerini' söyledi ve ABD'ye Netanyahu'ya destek vermemesi yönünde çağrı yaptı.