Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

İngiltere Eğitim Bakanlığı İsrail'in Gazze'ye saldırısına destek verdi

İsrail'in Gazze'ye saldırısının ardından İngiltere Eğitim Bakanlığı okullara skandal bir metin yolladı. Mektupta İsrail'in saldırılarına destek verildiği ve dayanışma içinde bulunulduğu ifade edildi. Mektup akıllara George Orwell'in 1984 romanını getirdi. İngiltere Eğitim Bakanlığı ayrıca 'Nefrete Karşı Eğitim' internet sitesini önerdi ve siyasi konular hakkında öğretim yapmalarına yardımcı olacak bir kılavuz yayınladığını belirtti.

Yayın Tarihi: 04.11.2023 00:13
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

İngiltere Eğitim Bakanlığı İsrail'in Gazze'ye saldırısına destek verdi

İngiltere Eğitim Bakanlığı İsrail'in Gazze'ye saldırısına destek verdi

İsrail'in Gazze'ye saldırısının ardından İngiltere Eğitim Bakanlığı okullara skandal bir metin yolladı. Eğitim Bakanı Gillian Keegan İsrail'in Gazze'ye saldırılarına sınıfta nasıl yanıt verileceği konusunda tavsiyelerde bulunmak üzere okullara mektup yazdı.

Mektupta, 'Birleşik Krallık İsrail'e saldırıları kesin bir dille kınamakta ve ihtiyaç duyduğu bu dönemde İsrail ile dayanışma içinde bulunmaktadır.' ifadeleri dikkat çekti.

Mektup akıllara '1984' romanını getirdi. Mektup akıllara, George Orwell'in romanı 1984'teki Hakikat Bakanlığı'nı getirdi. Hakikat Bakanlığı romanda gerçekleri sunmayan, olayları değiştiren bir kurum olarak tanımlanıyor.

İngiltere Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili olarak 'Nefrete Karşı Eğitim' internet sitesini de önerdi. Metinde Bakanlık, okullara siyasi konular hakkında öğretim yapmalarına yardımcı olmak için bir kılavuz yayınladığını hatırlatıldı. Ayrıca yardım için Toplum Güvenliği Vakfı ve Tell Mama gibi kuruluşlara da başvurabileceği belirtildi.

Metnin sonunda 'Yahudilere ve tüm gençlere ihtiyaç duydukları güvenceyi aktif bir şekilde sağlamak ve herhangi bir olaya hızla müdahale etmek için elinizden geleni yapmanızı rica ediyoruz.' ifadeleri yer aldı.