Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

İngiltere Futbol Federasyonu Futbolculara Sosyal Medyada 'Nehirden Denize' İfadesini Kullanmama Tavsiyesi Verdi

İngiltere Futbol Federasyonu (The FA), futbolcuların sosyal medya hesaplarında 'nehirden denize' ifadesini kullanmaması için kulüplere yazı gönderecek. Federasyonun kulüplere tavsiye kararı, Leicester Cityli futbolcu Hamza Choudhury'nin sonradan sildiği paylaşımında 'nehirden denize' ifadesini kullanmasının ardından geldi. Federasyon kaynaklarının basında yer alan açıklamasında, 'Dikkatli bir değerlendirmenin ardından, bu ifadenin birçok kişi için saldırgan olduğu ve futbolcular tarafından sosyal medya paylaşımlarında kullanılmaması gerektiğini belirtmek için tüm kulüplere yazı göndereceğiz.' denildi. 'Bu ifadenin bir futbolcu tarafından tekrar kullanılması halinde, nasıl davranmamız ve karşılık vermemiz gerektiği konusunda polisin rehberliğine başvuracağız.' Ürdün Nehri ile Akdeniz arasındaki topraklara atıfta bulunan ifade, Filistin'i desteklemek için kullanılıyor.

Yayın Tarihi: 01.11.2023 22:06
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

İngiltere Futbol Federasyonu Futbolculara Sosyal Medyada 'Nehirden Denize' İfadesini Kullanmama Tavsiyesi Verdi

İngiltere Futbol Federasyonu (The FA), futbolcuların sosyal medya hesaplarında 'nehirden denize' ifadesini kullanmaması için kulüplere yazı gönderecek.

Federasyonun kulüplere tavsiye kararı, Leicester Cityli futbolcu Hamza Choudhury'nin sonradan sildiği paylaşımında 'nehirden denize' ifadesini kullanmasının ardından geldi.

Federasyon kaynaklarının basında yer alan açıklamasında, 'Dikkatli bir değerlendirmenin ardından, bu ifadenin birçok kişi için saldırgan olduğu ve futbolcular tarafından sosyal medya paylaşımlarında kullanılmaması gerektiğini belirtmek için tüm kulüplere yazı göndereceğiz.' denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 'Bu ifadenin bir futbolcu tarafından tekrar kullanılması halinde, nasıl davranmamız ve karşılık vermemiz gerektiği konusunda polisin rehberliğine başvuracağız.'

Ürdün Nehri ile Akdeniz arasındaki topraklara atıfta bulunan ifade, Filistin'i desteklemek için kullanılıyor.