Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

İsrail Filistin Gazze: İsrail'in Gazze'deki Soykırımı Devam Ediyor

İsrail'in Gazze'de başlattığı soykırım devam ediyor. İsrail, sivilleri hedef alarak Gazze'deki yerleşim yerlerini ortadan kaldırmaya çalışıyor. Son saldırılarda Cibaliye Mülteci Kampı hedef alındı ve onlarca kişi hayatını kaybetti. BBC ise saldırıyı 'patlama' olarak duyurarak gerçek boyutunu gizlemeye çalıştı.

Yayın Tarihi: 03.11.2023 09:47
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

İsrail Filistin Gazze: İsrail'in Gazze'deki Soykırımı Devam Ediyor

İsrail Gazze'de Soykırıma Devam Ediyor

İsrail, Gazze'de başlattığı soykırıma 27 gündür ara vermiyor. Tüm çağrılara kulak tıkayan İsrail, Gazze'de yerleşim yerlerini tamamen ortadan kaldırmak için elinden gelen her şeyi yapıyor. 9 bine yakın Filistinli sivili gözünü kırpmadan katleden İsrail, özellikle sivilleri hedef aldığını açık açık söyledi.

Cibaliye'de Siviller Bile İsteyerek Katledildi

Batı'nın da desteğiyle hiçbir çekincesi olmadan soykırımına devam eden İsrail, işlediği cinayetlerde en büyük desteğini Batı medyasından alıyor. İsrail'in işlediği insanlık ve savaş suçlarını büyük bir çabayla gizlemeye çalışan Batılı kaynaklar birbiri ardına skandallara imza atıyor. İsrail geçtiğimiz gün Gazze'de bulunan Cibaliye Mülteci Kampı'nı hedef almıştı. Gazze'deki Sağlık Bakanlığının Facebook sayfasından yazılı açıklama yapan Bakanlık Sözcüsü Eşref el-Kudra, 'Cibaliye katliamında şehit, yaralı ve kayıp sayısı 1000.' ifadelerini kullanmıştı.

Ölü Sayısı Akılalmaz Boyutta

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliye Mülteci Kampı'na düzenlediği ikinci bombardımanda onlarca kişinin öldüğü ve yaralandığı bildirilmişti. Sivil savunma ekipleri ve bölge sakinleri, arama kurtarma çalışması başlatmıştı. Gazze'deki Sağlık Bakanlığının açıklamasında, İsrail savaş uçaklarının saldırısında ilk belirlemelere göre 100 kişinin hayatını kaybettiği ve kampta bulunan sivil yerleşim yerlerinden 6 Blok Mahallesi'nin tamamen yerle bir olduğu belirtilmişti.

BBC Katillerin Yanında

Yüzlerce kişinin bile bile hedef alındığı Cibaliye katliamı, BBC World tarafından skandal sözlerle servis edildi. BBC, İsrail'in bombaladığı Cibaliye kampı haberini, 'Gazze'deki mülteci kampında yaşanan patlamada düzinelerce insan öldü' sözleriyle duyurdu. 'Patlama' yaşandığı ifade edilerek saldırının gerçek boyutu gizlenmeye çalışıldı. Aynı BBC, İsrail'in katliamı başlamadan günler önce yaptığı bir haberde ise 'Rusya hava saldırısında 51 Ukraynalıyı öldürdü' ifadelerini kullanmakta bir sakınca görmemişti.