Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

İsrail Ordusu Gazze Şeridi'nde Yoğun Bombardımana Devam Ediyor

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ni yoğun bir şekilde bombalamaya devam ediyor. Gazze'deki çatışmalarda bir anti-tank füzesinin zırhlı araca isabet etmesi sonucu 9 İsrail askeri öldü, 4 asker yaralandı. İsrail, Gazze'nin kuzeyindeki mülteci kampını vurduğunu kabul etti ve saldırıda 100'den fazla Filistinli hayatını kaybetti. İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki kayıplarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Gazze'de Cibaliya mülteci kampına yapılan saldırıyı üstlendi ve Hamas'ın üst düzey yetkilisi İbrahim Biari'yi hedef aldıklarını söyledi.

Yayın Tarihi: 01.11.2023 15:26
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

İsrail Ordusu Gazze Şeridi'nde Yoğun Bombardımana Devam Ediyor

Abluka altındaki Gazze Şeridi'ni 7 Ekim'den bu yana yoğun bir şekilde bombalayan İsrail ordusu, insanlık suçu işlediği kente bu kez de karadan girmeye çalışıyor.

İsrail güçleri ve Filistinli grupların çatışmaları sürerken bölgede dikkat çeken bir gelişme yaşandı. İsrail'deki askeri kaynaklar, Gazze Şeridi'nde çok tehlikeli bir olayın yaşandığını belirterek İsrail askerleri için dua istedi.

ASKERLER İÇİN DUA EDİN

İsrail askeri kaynaklarından yapılan açıklamada, Gazze'de çok tehlikeli bir olayın meydana geldiği bildirilerek, 'Ayrıntıların yayınlanmasına sansürden dolayı izin verilmiyor, ordudaki askerlerimiz için lütfen dualarınızı yoğunlaştırın.' ifadeleri kullanıldı.

DEDİKODU YAPMAYIN

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 'Güçlerimizin güvenliğini sağlayarak rapor vereceğiz. Kamuoyuna sesleniyorum, dedikodu yaymayın.' dedi.

Öte yandan İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Gazze Şeridi'ne çok sayıda İsrail askerinin konuşlandırıldığını söyleyerek, kara birlikleriyle Filistinli gruplar arasında çatışmalar yaşandığını kaydetti. Savunma Bakanı Gallant, söz konusu çatışmalarda İsrail güçlerinin 'önemli başarı elde ettiğini' savunarak, 'Maalesef savaşın bir bedeli var. Son günkü bedel oldukça ağırdı.' ifadelerini kullandı.

İsrail ordusu, Gazze'deki çatışmalarda bir anti-tank füzesinin zırhlı araca isabet etmesi sonucu 9 askerin öldüğünü, 4 askerin de yaralandığını açıkladı.

İsrail, Gazze'nin kuzeyindeki mülteci kampını vurduğunu kabul etti. İsrail saldırısında 100'den fazla Filistinli hayatını kaybetti. İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki kayıplarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.Açıklamada Gazze'nin kuzeyindeki çatışmalarda 9 İsrail askerinin öldüğü ifade edildi. Öldürülen askerlerin isimlerinin yayımlandığı kaydedildi.Çatışmalarda 4 İsrail askerinin de ağır yaralandığı aktarıldı.İsrail 7 Ekim'den beri 11 binden fazla hedefin vurulduğunu belirtti.

MÜLTECİ KAMPI SALDIRISINI ÜSTLENDİLER

Gazze'de Cibaliya mülteci kampına yapılan saldırıda 100'den fazla Filistinli öldürülmüştü. Daha önce hastane saldırısını reddeden İsrail ordusu bu saldırıyı üstlendi. İsrail ordusu sözcüsü Hamas'ın üst düzey yetkilisi İbrahim Biari'yi hedef aldıklarını söyledi. İsrail Ordu Sözcüsü, 'çok sayıda teröristi' bu saldırıda öldürdüklerini iddia ederek bölgede 'kapsamlı bir askeri altyapı bulunduğu için bunun diğer binaların da çökmesine yol açtığını' savundu.