Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik bombardımanı devam ediyor

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik yoğun bombardımanı 25. günde de devam ediyor. Duran Kalkan adlı PKK lideri, İsrail'in yanında yer alarak Türkiye'yi suçladı. Ancak iddialarının temelsiz olduğu ve kara propaganda içerdiği belirtiliyor.

Yayın Tarihi: 01.11.2023 08:31
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik bombardımanı devam ediyor

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik yoğun bombardımanı 25. günde de devam ediyor.

7 Ekim'den bu yana Gazze'ye havadan ölüm kusan Siyonist rejim, Hamas'a yönelik ağır kayıplar verme korkusuyla kara harekatına başlayamadı. Gazze'de insanlık dışı savaş suçları işleyen Netanyahu hükümeti, koltuğunu koruyabilmek ve karadaki hezimeti perdelemek için vekalet savaşı yürüttüğü bölücü terör örgütü PKK aracılığıyla gündemi bulandırmak niyetinde mi?

İçişleri Bakanlığının Terörden Arananlar Listesi'nde "kırmızı" kategoride bulunan bölücü terör örgütü PKK'nın sözde liderlerinden Duran Kalkan, katil İsrail'in yanında konumlandı. Teröristbaşı Kalkan, Batılı güçler nezdinde meşruiyet kazanmak için ısmarlama bir açıklama yaptı. Terör örgütü PKK'nın kanalı Medya Haber'e konuşan teröristbaşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hindistan-Orta Doğu-Avrupa Ekonomik Koridoru projesini sabote etmek istediği için Hamas'ın "Aksa Tufanı" operasyonunun arkasında olduğunu öne sürdü. Azerbaycan'ın işgalci Ermenistan'a karşı şanlı Karabağ zaferlerini de kirli emellerine alet eden PKK elebaşının mesnetsiz ve kurgu dolu ifadeleri gündeme düştü.

DURAN KALKAN, İSRAİL-HAMAS SAVAŞININ 25. GÜNÜNDE PİYASAYA SÜRÜLDÜ 25 gün sonra bir anda ortaya çıkarılan teröristbaşı Kalkan'ın temelsiz ve "kara propaganda" içeren ifadeleri şöyle: "Durup dururken Hamas niye 5000 füzeyi birden fırlattı? Hem de bunu 7 Ekim'de yaptı. Zamanlaması nasıl? Niye oldu? Kimler bunu yönlendirdiler? Oraya bakmak lazımdır. Tayyip Erdoğan açıktan 'Biz engelleyeceğiz. Bizden geçecek, onun dışındakilere izin vermeyeceğiz' demişti. Karabağ'dan yol açmaya çalışıyor. İsrail hattında da kararlaştırılmış yolu sabote etmek istiyor. Bir provokasyon girişimi. Burada bir mücadele var. Onun için Hamas'ı yönlendirdi. Evet ama Hamas'ı İran da destekliyor gizli saklı değil ki. Bu son saldırıda kesinlikle Erdoğan'ın parmağı var. Nasıl Şam'a giden DAİŞ'i (DEAŞ) Kobane'ye saldırması için yönlendirdiyse, şimdi de Hamas'ı İsrail'e saldırtarak savaşın başlamasına yol açtı. Orayı da güvenilmez hale getirerek, yolu kendi üzerinden geçirmeye çalışıyor. Böyle bir yol kavgası var"

TRUMP: IŞİD'İ (DEAŞ) OBAMA KURDU Eski ABD Başkanı Donald Trump, Ağustos 2016'da yaptığı açıklamada, "IŞİD'i Obama kurdu, yardımcılığını da Clinton yaptı" ifadelerini kullanmıştı. Günlerce konuşulan ama üzerine gidilmeyen iddiaların sahibi Trump, "IŞİD'in kurucusu o. Obama IŞİD'i kurdu. Ve şunu da söylemeliyim, yardımcılığını da ezik Hillary Clinton yaptı" şeklinde konuşmuştu.

Terör örgütü PKK, terör devleti İsrail’in yanında.PKK elebaşı Duran Kalkan:"Durup dururken Hamas 5000 füzeyi neden fırlattı?""Bir provokasyon girişimi. Bu son saldırıda kesinlikle Erdoğan'ın parmağı var."