Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

İzzeddin el-Kassam Tugayları Gazze'ye Saldırıları Sürdürüyor

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın Gazze'ye saldırıları devam ediyor. İsrail'in kara operasyonuyla bir askerini kurtardığı iddiasını yalanlayan Kassam Tugayı Sözcüsü Ebu Ubeyde, Gazze'deki esirlerin kurtarılmasının 20 yıl süreceğini belirtti. Ebu Ubeyde ayrıca Netanyahu'ya göz dağı vererek Gazze'nin işgal askerlerine ve siyasi liderliğine mezarlık olacağını söyledi. İsrail'in Gazze'ye saldırıları sürerken şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Yayın Tarihi: 01.11.2023 11:35
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

İzzeddin el-Kassam Tugayları Gazze'ye Saldırıları Sürdürüyor

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın 7 Ekim sabahı 'Aksa Tufanı' adıyla kapsamlı bir operasyon başlatmasının ardından İsrail'in Gazze'ye saldırıları 26. gününde sürüyor.

Bölgede çatışmalar şiddetlenirken Kassam Tugayı Sözcüsü Ebu Ubeyde, Tel Aviv yönetimine bir kez daha meydan okudu. İsrail'in bir askerini kara operasyonuyla kurtardığı yönündeki açıklamasını yalanlayan Ebu Ubeyde, 'İsrail'in İzzeddin Kassam'ın tuttuğu bir esire ulaşmasının mümkün değil. Binyamin Netanyahu, eğer bir esiri bir aylık savaştan sonra serbest bırakmakla övünüyor ve kutluyorsa Gazze'deki kalan esirleri bu yöntemle kurtarması 20 yıl sürer.' ifadelerini kullandı.

Netanyahu'ya göz dağı veren Ebu Ubeyde, 'Bu savaşla Netanyahu'nun Gazze'deki ezici zaferi çöktü, dolayısıyla onun siyasi geleceğine son verecek. Ve Allah'ın kudretiyle bu gaspçı varlığın sonunun başlangıcı olacaktır. Netanyahu ve askerlerine, savaşın sonunda diz çökeceklerini müjdeliyoruz. Bu savaşta kurtuluş savaşının başlangıcını ve işgalin sonunu görüyoruz. Allah'ın yardımıyla ve gücüyle hala yapacak çok şeyimiz var. Ve söz verdiğimiz gibi Gazze, işgal askerlerine ve siyasi liderliğine mezarlık olacak.' dedi.

Hamas'ın başlattığı operasyonun ardından 26 gündür Gazze'yi bombalayan İsrail, kentte resmen kıyım yapıyor. Sivillerin bulunduğu birçok noktayı vuran İsrail ordusu 8 binden fazla canı katletti. Tanklarıyla da kent sınırlarına giren İsrail askerleri ile Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.