Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Mobileye CEO'su Netanyahu hükümetinin görevden alınmasını istedi

İsrail merkezli sürücüsüz otomobil teknolojileri firması Mobileye'ın CEO'su Amnon Shashua, Başbakan Binyamin Netanyahu ve kabinesinin derhal görevden alınması için çağrıda bulundu. İsrail'in önde gelen iş insanlarından biri olan Shashua, Netanyahu hükümetinin Hamas'in 'Aksa Tufanı' operasyonunu başlattığı 7 Ekim'deki 'başarısızlıklardan ve beceriksizlikten sorumlu olduğunu' söyledi. BM, İsrail saldırıları altındaki Gazze Şeridi'nde 7 Ekim'den bu yana 59 Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) çalışanının öldürüldüğünü duyurdu.

Yayın Tarihi: 30.10.2023 15:23
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

Mobileye CEO'su Netanyahu hükümetinin görevden alınmasını istedi

İsrail merkezli sürücüsüz otomobil teknolojileri firması Mobileye'ın CEO'su Amnon Shashua, Başbakan Binyamin Netanyahu ve kabinesinin derhal görevden alınması için çağrıda bulundu.

İsrail'in önde gelen iş insanlarından biri olan Shashua, Netanyahu hükümetinin Hamas'in 'Aksa Tufanı' operasyonunu başlattığı 7 Ekim'deki 'başarısızlıklardan ve beceriksizlikten sorumlu olduğunu' söyledi.

'Calcalist' ismli finans dergisine yazan iş insanı, "Kayıplarımızı azaltmalı ve bunu hızlı bir şekilde yapmalıyız. İsrail'deki mevcut durumun tek çözümü hükümeti değiştirmektir ve bunun hemen gerçekleşmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

BM: GAZZE'DE 59 PERSONEL HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan Birleşmiş Milletler (BM), İsrail saldırıları altındaki Gazze Şeridi'nde 7 Ekim'den bu yana 59 Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) çalışanının öldürüldüğünü duyurdu.

UNRWA'nın sosyal paylaşım sitesi X hesabından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'ne saldırılarda hayatını kaybeden UNRWA çalışanlarını anmak için tören düzenlendiği belirtildi. İsrail'in saldırılarında Gazze Şeridi'nde 7 Ekim'den bu yana 59 UNRWA çalışanının öldürüldüğü aktarılan açıklamada, "Öldürülen arkadaşlarımızın sayısı arttıkça her gün BM ve UNRWA için daha karanlık oluyor" ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, Gazze'den her saat "tarif edilemez acıların gelmeye devam ettiği" de kaydedildi.