Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

NBA'de Yeni Sezonun İlk Büyük Takası Gerçekleşti

NBA'de yeni sezonun ilk büyük takası gerçekleşti. Los Angeles Clippers ve Philadelphia 76ers arasında gerçekleşen takasta James Harden Clippers'a transfer oldu. İki takım arasındaki takasa göre Philadelphia, Los Angeles Clippers'tan Marcus Morris, Nicolas Batum, Robert Covington ve KJ Martin'i kadrosuna kattı. Ek olarak iki adet ilk tur draft hakkı, iki adet ikinci tur draft hakkı ve bir adet draft seçiminde değişim hakkının da Philadelphia'ya geçtiği belirtildi. Los Angeles Clippers ise James Harden'la birlikte P.J. Tucker ve Filip Petrusev'i kadrosuna dahil etti. Opsiyonunu kullandığı takası istediği James Harden, geçtiğimiz haziran ayında 2023-24 sezonu için 35.6 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu kullanmış ve takasını istemişti. Takım yönetimini eleştiren Harden, Basketbol operasyonlarından sorumlu yönetici Daryl Morey hakkında sert sözler söylemişti. 34 yaşındaki yıldız isim bu sezon henüz herhangi bir maçta forma giymedi. NBA'de yeni sezon geçtiğimiz hafta başladı. Batı Konferansı

Yayın Tarihi: 31.10.2023 12:49
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

NBA'de Yeni Sezonun İlk Büyük Takası Gerçekleşti

NBA'de Yeni Sezonun İlk Büyük Takası Gerçekleşti

NBA'de yeni sezonun ilk büyük takası gerçekleşti. Los Angeles Clippers ve Philadelphia 76ers arasında gerçekleşen takasta James Harden Clippers'a transfer oldu. İki takım arasındaki takasa göre Philadelphia, Los Angeles Clippers'tan Marcus Morris, Nicolas Batum, Robert Covington ve KJ Martin'i kadrosuna kattı. Ek olarak iki adet ilk tur draft hakkı, iki adet ikinci tur draft hakkı ve bir adet draft seçiminde değişim hakkının da Philadelphia'ya geçtiği belirtildi. Los Angeles Clippers ise James Harden'la birlikte P.J. Tucker ve Filip Petrusev'i kadrosuna dahil etti. Opsiyonunu kullandığı takası istediği James Harden, geçtiğimiz haziran ayında 2023-24 sezonu için 35.6 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu kullanmış ve takasını istemişti. Takım yönetimini eleştiren Harden, Basketbol operasyonlarından sorumlu yönetici Daryl Morey hakkında sert sözler söylemişti. 34 yaşındaki yıldız isim bu sezon henüz herhangi bir maçta forma giymedi.

İki Takımın Son Durumu

NBA'de yeni sezon geçtiğimiz hafta başladı. Batı Konferansı ekibi Los Angeles Clippers, 3 maç sonunda 2 galibiyet ve 1 beraberlik elde etti. Doğu Konferansı'nda yer alan Philadelphia 76ers de 3 maç sonunda 2 galibiyet ve 1 beraberlik aldı.