Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Ons Jabeur, Filistin'e Yönelik Saldırılara Tepki Gösterdi

Meksika'nın Cancun şehrinde devam eden WTA Finalleri'nde mücadele eden Ons Jabeur, Filistin'e yönelik saldırılara tepki gösterdi ve ödül parasının bir kısmını bağışlayacağını açıkladı. Duygusal bir röportaj veren Jabeur, gözyaşlarına boğuldu.

Yayın Tarihi: 02.11.2023 11:39
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

Ons Jabeur, Filistin'e Yönelik Saldırılara Tepki Gösterdi

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları devam ederken spor dünyasından da tepkiler yükselmeye devam ediyor.

Meksika'nın Cancun şehrinde devam eden WTA Finalleri'nde mücadele eden dünyaca ünlü Tunuslu tenisçi Ons Jabeur, turnuvanın ikinci maçında Wimbledon finalinde yenildiği Marketa Vondrousova'yı 6-4 ve 6-3'lük setlerle mağlup etmeyi başardı.

Mücadele sonrası kamera karşısına geçen Ons Jabeur, Gazze'de yaşanan çocuk ve bebek ölümlerine değindi.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Marketa Vondrousova'yı mağlup ettikten sonra duygusal bir röportaj veren Ons Jabeur, Filistin'de yaşanan olaylara tepkisiz kalamadı ve gözyaşlarına boğuldu.

TEPKİ GÖSTERDİ: BARIŞ İSTİYORUM

Açıklamaları sırasında zor anlar yaşayan Ons Jabeur, Filistin'de yaşanan insanlık dramına tepki gösterdi ve ödül parasının bir kısmını bağışlayacağını açıkladı: Galibiyetten dolayı çok mutluyum ama son zamanlarda pek mutlu değilim. Dünyadaki durum beni mutlu etmiyor. Üzgünüm. Her gün çocukların ve bebeklerin öldüğünü görmek çok zor. Bu çok üzücü. Ödül paramın bir kısmını Filistinlilere yardım etmek için bağışlamaya karar verdim. Bu galibiyete sevinemem. Bu siyasi bir mesaj değil, insanlıktır. Bu dünyada barış istiyorum. Bu kadar.

DAHA ÖNCE SOSYAL MEDYADAN DA TEPKİ GÖSTERDİ

Geçtiğimiz günlerde Jabeur, sosyal medya hesabından da yaşananlara şu şekilde tepki göstermişti: Filistinlilerin 75 yıldır yaşadığı acı tarif edilemez. Dinleri ve kökenleri ne olursa olsun masum insanların yaşadığı acı çok büyük. Şiddet asla barışa yol açmaz. Hepimiz barışa ulaşmaya çalışıyoruz, ihtiyacımız olan tek şey barıştır. Şiddeti durdurun, Filistin’e özgürlük”

Kadın tenisinde sezon sonu turnuvası heyecanı, Meksika'nın Cancun şehrinde devam ediyor.

Dünya 7 numaralı Ons Jabeur, turnuvanın ikinci maçında Wimbledon finalinde yenildiği Marketa Vondrousova'yı 6-4 ve 6-3'lük setlerle mağlup ederek ilk galibiyetini aldı.

Tunuslu tenisçi, maçın ardından verdiği kort için röportajda duygusal anlar yaşadı.

Galibiyetten ötürü mutlu olduğunu ancak dünyanın içinde bulunduğu durumdan dolayı mutsuz olduğunu söyleyen Ons Jabeur; Her gün çocukların ve bebeklerin öldüğünü görmek çok zor, yürek parçalayıcı. Kazanacağım para ödülünün bir kısmını Filistinlilere yardım içn bağışlayacağım. Şu anda tenis konuşmam lazım ama yapamıyorum, kusura bakmayın. Bu politik bir mesaj değil, tamamen insani bir mesaj. Söyleyeceklerim bu kadar.