Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Wesley Sneijder'den Ajax'a Eleştiri

Hollanda Liginde sonra sırada yer alan Ajax ile ilgili kulübün eski oyuncusu Wesley Sneijderden açıklama geldi. Sneijder, yaptığı açıklamada, Ajax'ın geçen yaz transfer dönemindeki tercihlerine inanamadığını kaydetti.

Yayın Tarihi: 02.11.2023 17:02
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:53

Wesley Sneijder'den Ajax'a Eleştiri

Hollanda Liginde sonra sırada yer alan Ajax ile ilgili kulübün eski oyuncusu Wesley Sneijderden açıklama geldi.

Sneijder, yaptığı açıklamada, Ajax'ın geçen yaz transfer dönemindeki tercihlerine inanamadığını kaydetti. Eski futbolcu, 'Elinizde 120 milyon Euro varsa, ortalama oyuncular değil Ajax oyuncuları almalarını beklersiniz. Alınan isimler benim için ortalama oyuncular' sözlerini sarf etti.

VASAT OYUNCULARLA İMKANSIZ

Ajax'ta göreve gelen teknik direktör John van 't Schipe sempati duyduğunu belirten Sneijder, 'Eğer iyi oyuncularınız varsa zihniyeti değiştirebilir ve sorunu çözebilirsiniz. Ancak vasat oyuncular sahipseniz bu neredeyse imkansızdır' yorumunda bulundu.

39 yaşındaki Sneijder, transferler nedeniyle sadece Sven Mislintat'ın (Ajax'ın eski teknik heyet sorumlusu, 24 Eylül 2023'te görevden ayrıldı) suçlanamayacağını söyledi. Sneijder, 'Herkes suçu Sven Mislintat'a atıyor ama Ajax büyük bir kulüp. Kararları veren tek bir kişi değil' diye konuştu.

KİMİ SATACAKSINIZ?

Ajax'ta mevcut durumun yakın zamanda değişeceğini düşünmediğini söyleyen Sneijder, 'Normalde Ajax para kazanmak ve yeni bir şeyler inşa etmek için genç üst düzey oyuncuları satabilir. Ama şu andaki takımdan kimi satabilirsiniz? Gaston Avila? Anton Gaaei? Josip Sutalo? Bu oyuncuları kim alır, hiç kimse.' değerlendirmesinde bulundu.

Ajax'ta sorunlar çok büyük diyen Sneijder, 'Genç takım da şu anda Birinci Lig'de son sırada. Gençlik akademisinde sorunlar bir süre önce başladı. Genç oyunculara yüksek maaşlar çok çabuk verildi. Önce bu paraları gerçekten hak etmeliler' diye konuştu.